Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności /  VI seminarium parkowe w Brodach
Aktualności
10 listopad 2017
 VI seminarium parkowe w Brodach

Rozmiar czcionki
A A A
W dniach 3-5 listopada 2017 r. po raz szósty miłośnicy historii, regionaliści, przyrodnicy i młodzież z Polski i Niemiec  spotkali się w Brodach (powiat żarski) podczas polsko-niemieckiego seminarium parkowego. Tradycyjnie każdy z uczestników zamiast materiałów konferencyjnych otrzymał parę roboczych rękawic. Seminaria parkowe w Brodach to nie tylko wykłady, wieczory muzyczne, czy dyskusje przy kawie, ale przede wszystkim prace porządkowe na terenie zabytkowego parku przy pałacu Heinricha von Brühla.
 
Pomysłodawcą porządkowania parku, jest kierujący obecnie parkiem Pücklera w Branitz – Claudius Wecke, jego koncepcja została w większości zrealizowana do piątego seminarium w roku 2015. W tym roku po raz pierwszy, prace w parku odbyły się pod przewodnictwem dr inż. Moniki Drozdek ze Stowarzyszenia Lubuski Krajobraz Kulturowy, która przygotowała koncepcję szóstej edycji seminarium. Podczas tegorocznego spotkania uczestnicy zajęli się boskietem południowym oraz północną częścią promenady przy jeziorze.
 
Programy wieczorne umiliły koncerty muzyki barokowej, wykład Claudiusa Wecke oraz prezentacja książki dr. Christine von Brühl: "Jak przestałam być arystokratką (Out of Adel)". W niedzielę uczestnicy seminarium zwiedzili kościół  w Gębicach oraz kościół zaprojektowany przez architekta George von Bähr’a w Bieczu. Skorzystali również z wyjątkowej możliwość zwiedzenia wieży budynku bramnego przy pałacu w Bieczu - od kilku miesięcy zabezpieczanego przez grupę miłośników z Fundacji Monumenta Poloniae.
 
 

Anna Dziadek (TOnZ)

Galeria
Zobacz również
Brody - III seminarium parkowe
W dniach 16-17 marca 2012 r. już po raz trzeci odbyło...
Remont konserwatorski bramy miejskiej w Brodach
Zrealizowano remont konserwatorski bramy miejskiej w Brodach,...
 Seminarium polsko-niemieckie "Brody - duchem historii regionu"
W dniu 16 września 2017 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej...
Wizyta w parku pałacowym w Brodach – plany rekonstrukcji kamiennego sarkofagu
W trakcie prac porządkowych prowadzonych na terenie parku w...