A A A
Strona główna / Serwis informacyjny / Aktualności / Zaproszenie na koncert kolęd
Aktualności
23 grudzień 2013
Zaproszenie na koncert kolęd

Zaproszenie na koncert kolęd w dniu 29 grudnia 2013 r. w kościele w Ochli

Rozmiar czcionki
A A A

W imieniu ks. proboszcza Mieczysława Pośpiecha zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w zabytkowym kościele w Ochli.

Kościół parafialny pw. Świętej Trójcy w Ochli zbudowany został najprawdopodobniej już w 2 poł. XIII w. W XV w. powiększono go o zakrystię, a w XVIII w. - o kruchtę. W 1983 od zachodu dostawiono wieżę. Zabytek był wielokrotnie remontowany. Od 1525 do 1654 pozostawał w rękach ewangelików. Jest budowlą orientowaną, murowaną z kamienia i rudy darniowej, salowy z trójbocznym zamknięciem od wschodu, zakrystią od północy, kruchtą od południa i wieżą od zachodu, nakryty dachem dwuspadowym, od wschodu przechodzącym w wielospadowy. Wnętrze nawy przekryte jest stropem, zaś zakrystia sklepieniem kolebkowym. Na zewnątrz kościół jest nietynkowany, częściowo oskarpowany, zachował gotycki wygląd.

Koncert kolęd ma zwrócić uwagę na brak istotnego elementu wyposażenia świątyni – organów piszczałkowych. W ten sposób rozpoczęta zostanie kwesta na rzecz ich zakupu do kościoła. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

PLAKAT 

 

Galeria
Zobacz również
Wojewódzkie obchody EDD
Program wojewódzkich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa...
Europejskie Dni Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa to największe w Europie wydarzenie...