Wybierz miesiąc: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Aktualności
rozmiar czcionki A A A
12.03.2018
Wykład w ramach cyklu spotkań „Archeologia przy kawie” w Muzeum w Świdnicy

W dniu 3 marca 2018 r. w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy  rozpoczął się cykl spotkań „Archeologia przy kawie”, który zainaugurował wykład dr. Piotra Kotowicza z Muzeum Historycznego w Sanoku pt. „Gdzie król Władysław ślub brał…”. Dość licznie zebranych słuchaczy przywitał Pan Arkadiusz Michalak Dyrektor Muzeum. Następnie głos zabrał gość z Sanoka, który bardzo ciekawie opowiedział o badaniach archeologicznych, podczas których natrafiono na relikty kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Sanoku, w którym to swój czwarty ślub wziął król Władysław Jagiełło. Pan dr P. Kotowicz przybliżył wyniki badań architektonicznych, które pozwoliły przybliży rozplanowanie i formę architektoniczną nie istniejącej już od kilkuset lat świątyni. Omówił również dokonane w jej obrębie oraz na otaczającym ją terenie dawnego cmentarza odkrycia.
Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Warto przypomnieć, że kolejny gość już niebawem pojawi się w świdnickim muzeum – w dniu 5 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 zagości tu Pan prof. Wojciech Chudziak z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Już dziś polecamy wszystkim zainteresowanym.
 Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków objął honorowy patronat nad cyklem „Archeologia przy kawie”.
 

Elżbieta Górowska

Galeria

BIP
Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków
„Kościoły zrębowe i szkieletowe województwa lubuskiego” autorstwa Małgorzaty Szymańskiej- Dereń, s. 144, Zielona Góra 2009 r. W publikacji znajdują się opisy kościołów zrębowych w Kosieczynie, Boryszynie,...
Zabytek Chroniony Prawem
7
Translate / Übersetzen