Wybierz miesiąc: I II III IV V VI VII VIII IX X

Aktualności
rozmiar czcionki A A A
28.02.2018
Wystawa „Zabytkowe rezydencje w krajobrazie przygranicznych regionów Polski i Niemiec” oraz rozmowy ekspertów w Dreźnie

W dniu 27 lutego 2018 r. w siedzibie Saksońskiego Landtagu w Dreźnie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Zabytkowe rezydencje w krajobrazie przygranicznych regionów Polski i Niemiec”, która przygotowana została w ramach współpracy konserwatorów zabytków z województw: lubuskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego oraz krajów związkowych – Brandenburgii, Pomorza Przedniego i Meklemburgii oraz Saksonii.
Słowa powitania do licznie zgromadzonych gości wygłosili m.in., Pan dr Matthias Rößler przewodniczący Landtagu,  Pan prof. dr Roland Wöller minister spraw wewnętrznych Saksonii, Pan Mariusz Czuba Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz Pani prof. dr Rosemarie Pohlack saksońska konserwator zabytków. W otwarciu wystawy uczestniczyli m.in., konserwatorzy z Polski i Niemiec, właściciele i miłośnicy zabytków, przedstawiciele organizacji społecznych, architekci i inne osoby zainteresowane dziedzictwem kulturowym.
W kolejnym dniu 28 lutego 2018 r. odbyły się VI Rozmowy Ekspertów zorganizowane w urzędzie konserwatorskim w Dreźnie. Ich przedmiotem był m.in., wykład i dyskusja na temat projektu badawczego: „Zachowanie i zagospodarowanie zamków, pałaców i klasztorów w Środkowych Niemczech w obliczu zmieniających się progowych warunków energetycznych i klimatycznych” realizowanego w ramach tworzenia kompleksu badawczego „Zrównoważone restaurowanie zamków, pałaców i klasztorów” w Katedrze Budownictwa i Klimatu Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie.
 

Barbara Bielinis-Kopeć

Galeria

BIP
Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków
„Lubuskie Materiały Konserwatorskie 2006 - 2007 r. tom 4”: Cz. I PRACE KONSERWATORSKIE Prace konserwatorskie w województwie lubuskim na wybranych przykładach. Barbara Bielinis- Kopeć Renowacja zabytkowego wnętrza kościoła...
Zabytek Chroniony Prawem
9
Translate / Übersetzen